Moje testování LTE turbointernet Vodafone


Publikováno 8.7.2015 | Autor: hardkon

Internet ve městě je už dnes samozřejmostí, ale na dědině, v poli a v lese ne. I když se nám Vodafone snaží namluvit, že se připojíte všude. Souhlasím, že skoro všude, ale má to jako každá věc dnešní doby své a né zrovna nemalé ale. Když jsem se dozvěděl, že na kraji lesa je signál LTE, byl jsem nadšený. Konečně se budu moct příležitostně (5x ročně) kouknout na internet. Opravit si podle něj třeba sekačku, nebo posekat trávu.:)
Připojil jsem se se SIM kartou s nastavením 25MB/den. Vše probíhalo ok, 2-3 čárky signálu z 5, ať venku tak uvnitř. Jenže když opominu, že Mego stojí korunu, tak těch 25 Mega odletělo po kontrole mailů + otevření jedné stránky Seznamu a jedné Mallu. Dokonce to počítá uploud i download data i když nic neděláte a nic se nestahuje. Takže stačí to pustit a do pár minut jste bez těch 25MB i když vůbec nic neuděláte.
Takže jsem si na druhé SIM, v domnění, že při nastavení 500MB/měs. za 250,- to bude stačit, dal připojit a ono ejhle, nic. Karta se nemohla registrovat do sítě Vodafonu. Zkoušel jsem i třetí kartu (všechny tři jsou nově vyměněné před týdnem a samozřejmě LTE) a také nic. Šla jen ta jedna. Jo ještě jsem zapomněl, strkám to do modemu K5150 přímo od Vodafonu a do notesu.
Tak volám na podporu a slečna že to předá na techniky. Dokonce mi hned slíbila, že mi to dá potom za 50% (125,-) až to půjde, bomba.:) Jen mimochodem, chtěl jsem internet na týden od pondělí do neděle. Prý to vyřeší do 5 pracovních dní, ale prý to je je opravdu spíš limitní, že to bude dřív. Samozřejmě týden je v háji a technici nic.
Tak sem se musel připojovat tak, že obden jsem dal na té co šla 25/den (protože tady zas nebylo tolik kreditu a dobití by mě stálo další jeden den dat) a jak došly data tak se chvíli nervoval nad tím nepoužitelným demo internetu, šnekem, co ani žádný měřič nezměří, jak je to pomalý. To už by snad bylo lepší, kdyby se to úplně vyplo, než tohle! To i na modemu 14,4 to jelo rychleji.:(
Jo a ještě jsem zapomněl, přitom, když to jelo v těch drahocenných 25MB tak to i 2x za seanci vypadlo a znova připojilo. To ale mohlo být signálem to beru, možná na střeše nebo nejvyšším smrku by to bylo OK:)
Hned první den po reklamaci mi přišla SMS, že to vyřeší nejpozději do 6 dní a dnes je to už po termímu (7dní)…
Takže na závěr, pro internet na notebooku nepoužitelná věc, drahá, nefunkční a nepoužitelná a jsem šťastný, že bydlím ve městě a můžu si vybrat mezi optikou, wifi nebo VDSL.