Bankovní účet bez poplatků, aneb rušení SIPO a účtu u Spořitelny


Publikováno 5.6.2012 | Autor: hardkon

Protože už mě delší dobu štvaly nehorázné poplatky, složitost a další věci rozhodl jsem se, že provedu tuto pro „státní“ firmy neoblíbenou operaci. Samozřejmě jsem věděl, že to nebude jednoduché a všechno se musí oběhat, a jelikož jsem chtěl zrušit všechny přímé inkasa a SIPO a nahradit trvalými příkazy na novém účtu, čekal jsem problémy, ale nakonec to nebylo tak hrozné a zvládl jsem to skoro v jednom dnu. Na původním účtu jsem měl:
Plyn – přímé inkaso – zajít na RWE – dodatek smlouvy – předělat na trvalý příkaz (vyřešeno za 3 min.)
Pojišťovna – přímé inkaso 1x ročně – zajít na pojišťovnu – předělat na posílání složenky (vyřešeno za 5min.)
TV poplatek – SIPO – Na poště odhlásit – na webu: České televize přihlásit nového poplatníka, info na mailu poplatky@ceskatelevize.cz (vyřešeno 2 mailama)
Rozhlas poplatek – SIPO – Na poště odhlásit – na webu: Českého rozhlasu přihlásit nového poplatníka, info na mailu poplatky@rozhlas.cz (vyřešeno 2 mailama)
Elektřina – přímé inkaso – zajít na ČEZ – předělat na trvalý příkaz (trochu problémy, mají spoplatněný předělání za 50kc u tarifu Basic), takže mě poslala napřed domů s tím, že si to mám předělat přes internet, ale jelikož nevím, proč mě tam nešlo nastavit trvalý příkaz, tak jsem tam musel znova a za 50,- mě to předělali šmejdi. (najednou jim to šlo, ale to už jsem trochu tekl a chtěl přejít k RWE-tam to bylo v klidu, vytiskli mě dodatek smlouvy a novy platební kalendář i na ČEZu. (ale v podstatě 30min dohadů)
Nájemné – přímé inkaso – zajít na družstvo – dodatek smlouvy- předělat na trvalý příkaz (vyřešeno za 3 min.)
A pak mě ještě čeká poslední krok zrušení účtu, možná to ještě bude sranda:))
Doplnění:
Tak rušení účtu proběhlo během 10 min, taky proto, že jsem to dělal u známého, nicméně po obdržení posledního výpisu (přišel asi do 3 dnů) jsem zjistil, že si nezapomněli připočítat poplatky jako za celý měsíc! a další nesmyslné poplatky jako například za „převod výnosu zrušeného účtu – 7,-“! No nic, naštěstí rušení účtu bylo zdarma a další poplatky už naštěstí NIKDY nebudou…